Vesebajok

Vesebajok

Amint akár általánosságban különösebb ok nélkül gyöngeséget észlelünk magunkban, avagy éppen a vesetájon: olajozzuk be azt, legjobb mentholos olajjal-krémmel. Enyhén kopogtassuk-nyomogassuk; legjobb az ún. Tralala vese-mirigygyakorlatot végezni néhány percen át 3-szor napjában. A friss zöldborsó és a zöld spárgahegyek az ő idejükben gyakorta fogyasztandók, szükség esetén keveset a konzerváltakból is kimosva s párolva. Sassafras-tea desztillált vízből jól hat. Sokszor segít 2-3 csepp (nem több!) tiszta terpentin egy pohár forró vízben bevéve. Ha van, esszenciából 3 cseppet bevehetünk egy evőkanál (sütött) citromnedvben vagy zellermag-teában. A petrezselyem- és zellerlevél (felsők) jó hatása rég ismert. Zöldségek és gabonaneműek (utóbbi mértékletesen) sokszor jót tesznek. A széklet rendezése könnyít a veséken, ezért lehet 3 este szennahüvelyteát inni, 7 estén át 2 evőkanál orosz petrolátumot bevenni, mindkettőt lefekvés előtt; ez hosszabb ideig folytatható, közben megszakításokkal végezhetjük a borkőkúrát. Legtöbbször jót tesznek gyönge veséknek a következők: cickafarok (tavasszal), vízi zsázsa, padlizsán, fekete gyökér, kevés méz, píniafenyőmag, füge, khaki, érett szőlők friss nedve, zöld zöldség, cékla nyersen, zeller, görögdinnye (megrágott magvakkal együtt), aludttej, torma (mérsékelten), árpa- és búzanyákok, melyek 1-2 napi beáztatás után 3-4 óráig voltak főzve. Nem ismert, de mégis megemlítjük, hogy a khaki mellett a mangó (terpinol) és a szapota, valamint az avokádó (körte) trópusi gyümölcsök egyenest vese-gyógyszerek. Amennyire lehet, nyers koszton éljünk és lehetőleg száraz diétát tartsunk, ami nyers koszt mellett nem nehéz. A keresztcsont és a lábikrák tájait tűkezeljük.

Kerülendők vesebántalmaknál: folyadékok (desztillált víz óvatossággal megengedett), vízzel készített étkek, tojás, zab, rizs, rozs, körték-szilvák, hálózatos dinnyék (sárga-togó stb.), aszalt gyümölcsök, hüvelyesek, kenyér, tej, sajt és hasonló nehéz étkek. A fűszerekről-sókról nem is szólunk bővebben.

Előfordulhat az, hogy nem tud vizelni a beteg; ekkor igyék minden 2-3 órában forró borköves vizet.

Ha vesekő vagy homok van, éppúgy hólyagkő és homok esetén, sok parajt kell fogyasztani bőven olívaolajjal. Éhgyomorra egy evőkanál nyers reszelt fekete retket fogyasztani olívaolajjal, esetleg némi sütött citrom-nedvvel. Folyadékok kerülendők főleg levesek. Olívaolaj naponta több ízben fogyasztandó. Vesegyengeségnél jó a nyers karotta zöldborsóval, parajjal, sóskával. Karbolkúra. Vándorvesénél igyunk bőven gesztenyehéj-teát (deszt. víz).

Vesebetegségeknél a következőket végezzük. Akut (heveny) vesebajnál 1 kávéskanál salétromszeszt 1 pohár hideg vízben bevenni; 5 perc múlva ugyanazt és 20 perc múlva ismét ugyanazt inni. Ezután bélmosás következik szódabikarbónás vízzel; utána fél csésze orosz petrolátumot inni. Majd 1 óra múlva 30 csepp salétromszeszt 1 pohár vízben meginni, ez ismétlendő minden órában, míg enyhülés áll be.

Krónikus (idült) vesebajoknál minden 10 napban: 1.) forró szódabikarbónás bélmosás. 2.) kilencszer egymásután negyedóránként egy kis kávéskanál édesített (vagy nem édesített) salétromszeszt 1 pohár hideg vízben meginni. 3.) Egy kávéskanál borkőport 1 pohár forró vízben (ezt ráönteni) meginni. 4.) Vese-lágyék- és szeméremdombtájakat mentholos olajjal vagy kenőccsel megmasszírozni. 5.) Egy órára az első borkő után még 1 pohár forró borkőoldatot inni. 6.) Az első bélmosás után 6 óra múlva még egy forró szódabikarbónás bélmosást végezni. Étrend: narancs, finomra vágott saláták. Tojás, tej, sajt, tejszín, tejföl, kenyér, sütemények mellőzendők. Lehet enni bőven tehéntúrót (sótlanul). Kenyér helyett tojásfehérje habjából, tehéntúróból és korpából, vagy vörös lisztből készült sütemények ehetők.

Vesefájdalmak: negyedóránként felváltva háromszor-négyszer 1 kávéskanál édes salétromszeszt 1 pohár hideg vízben bevenni, majd pedig 1 pohár forró vízben 1 kávéskanál borkőport (cremor tartari) inni.

Olvastad már?

  • Desztillált vízDesztillált víz Párolt víz. Noha a természet által készített legjobb desztillált vizet, mely a növény-, […]
  • MAGYAR NŐNAPMAGYAR NŐNAP AZ IGAZI MAGYAR NŐNAP Március 24. A NŐ, a Nőiség Ősi princípiumának misztikus […]
  • A NŐ A FÉRFIRŐLA NŐ A FÉRFIRŐL Na, mond valamiket a NŐ, a férfiről, aki jelentősen más, mint Ő, a NŐ és nem CSAK a […]
  • TISZTA ÉTELTISZTA ÉTEL FONTOS a TISZTA táplálék a fiatal ÉLETERŐS test sejtjeinkhez, mert a […]

 

Vélemény, hozzászólás?